Načítání...

JAKÝ POVRCH SE NEJLÉPE HODÍ DO SPRCHOVÉHO KOUTU, POKUD NECHCEME POUŽÍT KLASICKÉ OBKLADY?


Při plánování přestavby či stavby nové koupelny je velmi důležité mimo design a účelovost také myslet na praktickou stránku věci – a to, aby povrchy byly funkční.

Na našem trhu existuje mnoho technik používaných v koupelnách i ve sprchových koutech, ale naprostou většinu z nich je třeba v rámci finální úpravy lakovat. Zalakovaná plocha sice odolá působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení na podlahu. Bohužel žádný těsnící pružný tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane plnit svou funkci, začne voda vzlínat od spodu pod zalakovanou vrstvu. Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. A výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny.

Na mnoha webových prezentacích je možno vidět koupelny navržené např. z Pandoma, Benátského štuku a jiných nasákavých materialů. Dle našeho profesionálního mínění se jedná o velkou chybu. Takovéto koupelny jsou pěkné pouze po dokončení. Výrobci těchto technik je nedoporučují používat do míst, jako jsou sprchové kouty - jistě vědí proč.

Ostatní plochy v koupelnách, mimo sprchové kouty, lze již pojednat mnoha různými způsoby.